Financijska pismenost u našoj školi

AutorZoran Hercigonja

Financijska pismenost u našoj školi

U organizaciji projekta Savjeta mladih Varaždinske županije „Financijska pismenost i poduzetništvo“našu školu je 20. studenog 2018. posjetio profesor Krunoslav Habunek. U sportskoj dvorani škole održao je zanimljivo i poticajno predavanje učenicima 1.a i 1.b razreda o pojmu financijske pismenosti i njezinoj važnosti u svakodnevnom životu. Učenici su prilikom analize primjera kupovine nekih artikala te štednje mogli uvidjeti primjer raspolaganja financijama.

Naša škola je jedna od rijetkih srednjih škola u Hrvatskoj koja ima predmet Građanski odgoj i obrazovanje kao izborni predmet u prvom razredu, smjera medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege. Utoliko je ovo predavanje bilo odličan uvod u gradivo 2. polugodišta,  kada će 1.a i 1.b slušati nekoliko nastavnih sati posvećenih ovoj, životno važnoj,  temi.

O autoru

Zoran Hercigonja administrator