Učenici Medicinske škole pomažu varaždinskoj bolnici

Autoradmin

Učenici Medicinske škole pomažu varaždinskoj bolnici

Učenici 5. razreda Medicinske škole Varaždin smjera medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege dobrovoljno su se odazvali pozivu Ministarstva zdravlja i Ministarstva znanosti i obrazovanja da pomognu zdravstvenim djelatnicima Opće bolnice Varaždin u teškoj situaciji uzrokovanoj pandemijom bolesti COVID-19.

Osjetivši unutarnji poziv, ljubav i brižnost za drugog čovjeka, shvativši da je u ovoj situaciji čovjek čovjeku najpotrebniji, učenici su pokazali osjećaj dužnosti i spremnost da pomognu svojim budućim kolegama.
Na taj način naši učenici iskazuju vrline koje su odgojem stekli u našoj školi i koje su ujedno njihove životne vrijednosti – odgovornost, humanost, empatija i razumijevanje.

Ponosno ističemo učenike koji pomažu sustavu zdravstvene zaštite tijekom pandemije bolesti COVID-19:

 • Ana Beloša (5. A)
 • Mia Borščak (5. B)
 • Marta Butorac (5. A)
 • Domenika Gašparić (5. A)
 • Natalija Horvat (5. A)
 • Ivana Horvatić (5. A)
 • Luka Kolenko (5. B)
 • Nives Kušćer (5. A)
 • Ivona Lukavski (5. A)
 • Nika Oštrek (5. A)
 • Mia Martinčević (5. A)
 • Ira Ščurić (5. A)
 • Nola Škvorc (5. B).

O autoru

admin administrator