Naša škola na Smotri projekata iz Građanskog odgoja

Autoradmin

Naša škola na Smotri projekata iz Građanskog odgoja

U ponedjeljak, 8. travnja 2019. u Srednjoj školi Čakovec održana je 8. županijska te 6. međužupanijska smotra učeničkih projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja Međimurske i Varaždinske županije.
Naša škola sudjelovala je po drugi puta kao jedina srednja škola Varaždinske županije s projektom “Povodac je zakon!”. U projektu su sudjelovali učenici 1.b razreda pod vodstvom mentorice Jadranke Težački, s ciljem senzibiliziranja javnosti na poštivanje zakonske obaveze vlasnika pasa o držanju pasa na povodcu na javnom prostoru.

Učenici su od početka polugodišta analizirali medijske sadržaje o napadima pasa bez povodca na ljude, istraživali medicinske aspekte ugriza pasa, Ustav i zakone, a među 1. i 2. razredima proveli su anketu i međuvršnjačku edukaciju.

Izradili su informativne letke koji su podijeljeni građanima Varaždina i okolice, kao i učenicima naše škole.

Projekt je predstavljen u Varaždinskim vijestima te izazvao brojne oprečne komentare.

Učenice: Enna Trupković, Dora Papec, Magdalena Kljunić i Elena Škrlec na kraju su u Čakovcu predstavile projekt te primile brojne pohvale zahtjevne prosudbene tročlane komisije.

Čestitke svima i nadajmo se odlasku na Državnu smotru u svibnju, u Zagrebu.

O autoru

admin administrator